Podcast EcoMS Rozmowy #12 – ESG po zmianach regulacyjnych: co dalej dla firm bez obowiązku raportowania?
Rozmowy EcoMS #12
ESG po zmianach regulacyjnych: co dalej dla firm bez obowiązku raportowania?
🟢 Nowelizacja ustawy o rachunkowości wprowadza czasowe zwolnienie z obowiązku raportowania zrównoważonego rozwoju dla lat 2025-2026. Dla wielu firm to ważna zmiana – ale czy oznacza, że temat ESG można odłożyć na później?
W tym odcinku rozmawiamy o tym, kogo zwolnienie dotyczy, co warto zrobić mimo braku obowiązku i jak podejść do ESG strategicznie, a nie tylko regulacyjnie.
Poruszamy między innymi:
⮕ kogo dotyczy zwolnienie z raportowania i jaką decyzję musi podjąć zarząd,
⮕ dlaczego uproszczone SRS-y, a nie VSMI – rekomendacje Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych,
⮕ jak przygotować się do dobrowolnego raportowania ESG.
🎧 Jeśli chcesz wiedzieć, jak przygotować się do raportowanie ESG po zmianach regulacyjnych, ten odcinek jest dla Ciebie.
Zapraszamy do dołączenia do grona subskrybentów naszego kanału i odsłuchania nas również na platformie Spotify!

