Obowiązki wynikające z nowego Rozporządzenia UE 2023/1542 w sprawie baterii i zużytych baterii
Omówienie zmian w krajowych przepisach wynikających z wejścia w życie nowych przepisów unijnych.
Szkolenie przedstawia nowe wymagania prawne związane z wprowadzaniem na rynek krajowy baterii wynikające z konieczności wdrożenia do europejskich przepisów zobowiązań jakie niesie Europejski Zielony Ład.
Zakres szkolenia skupia się na omówieniu: wymagań stawianych bateriom, sposobu postępowania ze zużytymi bateriami, obowiązków wprowadzających baterie a także omawia zobowiązania finansowe oraz przybliża obowiązki pozostałych uczestników rynku baterii.
Szkolenie skupia się na omówieniu zmian wynikających z publikacji Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady w sprawie baterii i zużytych baterii, zmieniające dyrektywę 2008/98/WE i rozporządzenie (UE) 2019/1020 oraz uchylające dyrektywę 2006/66/WE.
- Aktualna polityka UE w świetle konieczności zmian i dostosowania przepisów celem osiągnięcia zrównoważonego rozwoju technologicznego (Europejski Zielony Ład, Fit for 55)
- Nowe Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady
- Wymogi w zakresie zrównoważonego charakteru i bezpieczeństwa
- Ślad węglowy baterii
- Wymogi w zakresie etykietowania i wymogi informacyjne
- Zgodność baterii
- Notyfikowanie jednostek oceniających zgodność
- Inne obowiązki
- Gospodarowaniem zużytymi bateriami
Krzysztof Gil
Specjalista ds. prawnych
absolwent Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Audytor wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie w audytowaniu zgodności z wymaganiami prawnymi w przedsiębiorstwach reprezentujących różnorodne branże. Również udziela naszym klientom wskazówek, jak interpretować i wdrażać wymagania prawne. Jest także liderem projektów due diligence dla branży energetycznej ze względu na doskonałą znajomość jej specyfiki.