Ochrona środowiska
Specjalista ds. Ochrony środowiska (II poziom)
Szkolenie Specjalisty ds. Ochrony Środowiska organizowane przez EcoMS Consulting funkcjonuje z sukcesem od kilku lat. Rekomendacje oraz pozytywne opinie uczestników pokazują, że szkolenie cieszy się dużym uznaniem oraz jest wydarzeniem, które doceniają uczestnicy zarówno za wartość merytoryczną, jak i całokształt wydarzenia. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych uczestników oraz zmieniającym się przepisom, zaplanowaliśmy wydarzenie, składające się z 3 dni warsztatowo-szkoleniowych o wzbogaconej tematyce z zakresu OŚ.
Proponujemy Państwu udział w Spotkaniu Specjalistów Ochrony Środowiska (II poziom), który pozwoli na interakcję z trenerami i specjalistami z tej samej branży, stwarzając okazję do wymiany doświadczeń, dobrych praktyk oraz wzajemnego wsparcia w sferze zawodowej.
Podczas szkolenia omówimy ostatnie zmiany w zakresie ochrony środowiska oraz uwzględnimy tematy, takie jak:
- Procedura pozyskiwania pozwoleń środowiskowych – podstawy postępowania administracyjnego dla nie-prawników
- Kontrole WIOŚ w przedsiębiorstwie
- Panel Dyskusyjny pozwalający na wymianę doświadczeń oraz omówienie trudności, z jakimi spotkali się Państwo w ostatnim czasie.
- Warsztaty praktyczne z zarządzania sobą w czasie oraz zarządzania zespołem specjalistów w rzeczywistości VUCA.
Całe wydarzenie będzie wzbogacone o dodatkowe atrakcje.
* Drugi poziom szkolenia Specjalistów ds. Ochrony Środowiska dedykowany jest osobom, które wzięły udział w pierwszym etapie szkolenia oraz uzyskały Certyfikat Specjalisty ds. Ochrony Środowiska, wydany przez EcoMS Consulting.
Dzień 1: Ostatnie zmiany w przepisach z zakresu ochrony środowiska
- Sprawozdania PRTR – zmiany
- Zmiany w zakresie KOBiZE
- Konkluzje BAT w odniesieniu do przetwórstwa metali żelaznych oraz przemysłu włókienniczego
- Nowelizacja ustawy o odpadach oraz ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi
- Zmiany na kartach ewidencji odpadów od 1 stycznia 2022 r.
- Zmiany w zakresie wystawienia dokumentów za pośrednictwem BDO – przepisy przejściowe
- Status prawny w Polsce pakietu „Rozszerzona odpowiedzialność producenta”
- Utrata statusu odpadów w zakresie destruktu asfaltowego
- Utrata statusu odpadów dla odpadów powstających w procesie energetycznego spalania paliw
- Opróżnianie zbiorników bezodpływowych
- Przeciwdziałanie przestępczości środowiskowej
- Gospodarka chemikaliami:
- Nowy format zgłaszania mieszanin (okres przejściowy dla systemu ELDIOM, nowy system PCN),
- Niepowtarzalny identyfikator postaci czynnej (Unique Formula Identifier – UFI),
- Zmiany w kartach charakterystyki,
- Zgłaszanie substancji zawartych w wyrobach (baza SCIP),
- Aktualizacja listy kandydackiej (SVHC)
Dzień 2: Podstawy KPA dla specjalistów ds. ochrony środowiska oraz kontrole w ochronie środowiska
- Procedura pozyskiwania pozwoleń środowiskowych – podstawy postępowania administracyjnego dla nie-prawników:
- Przedstawienie przebiegu procedury administracyjnej wraz z omówieniem najważniejszych instytucji – od wniosku od decyzji,
- Postępowanie odwoławcze, czyli co robić gdy decyzja nam nie odpowiada,
- Dalsze losy decyzji czyli co może się wydarzyć po jej wydaniu,
- Ponaglenie jako reakcja na przedłużające się postępowanie,
- Administracyjne kary pieniężne w ochronie środowiska.
- Kontrole w ochronie środowiska
- Podstawy prawne kontroli prowadzonych przez WIOŚ
- Rodzaje kontroli i ich wpływ na zakres praw i obowiązków kontrolowanego
- Przebieg kontroli – od zawiadomienia po protokół kontroli
- Działania pokontrolne, czyli co może WIOŚ w razie stwierdzenia nieprawidłowości.
Dzień 3: Panel Dyskusyjny
W ramach panelu dyskusyjnego przewidziano udzielenie odpowiedzi na wcześniej zgłoszone pytania oraz podsumowanie dotychczas zrealizowanego materiału w formie dyskusji.
Warsztaty praktyczne pozwalające na pogłębienie kompetencji społecznych:
- Zarządzanie sobą w czasie technika 5 kroków w efektywnym działaniu,
- Budowanie nowego podejścia do Ochrony Środowiska – jak zarządzać zespołem w środowisku VUCA,
- Specjalista ds. OŚ – o tym jak zjednać sobie ludzi wykorzystując ich potencjał? Jak wzbudzić autorytet?
- Powtórzenie wiadomości z zakresu OŚ w lekkiej formie z elementami rywalizacji i obserwacji.
Drugi poziom szkolenia Specjalistów ds. Ochrony Środowiska dedykowany jest osobom, które wzięły udział w pierwszym etapie szkolenia oraz uzyskały Certyfikat Specjalisty ds. Ochrony Środowiska, wydany przez EcoMS Consulting w latach 2019–2021.


Anna Pięta
Specjalista ds. prawnych
Absolwentka Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, studiów podyplomowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego oraz technik bezpieczeństwa i higieny pracy w zakresie zarządzania bezpieczeństwem w środowisku pracy. Odpowiedzialna za analizę i interpretację wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska. Certyfikowany audytor wewnętrzny zintegrowanego systemu zarządzania ISO 9001, ISO 14001 oraz OHSAS 18001. Specjalizuje się w przygotowaniu dokumentacji środowiskowej oraz bierze udział w projektach wewnętrznych związanych z rozwojem i utrzymaniem serwisu prawnego. Ponadto posiada kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń prawnych z zakresu ochrony środowiska, w tym również dla audytorów jednostek certyfikacyjnych, audytowaniu oraz outsourcingu środowiskowym.


Marta Banasiak
Specjalistka ds. Ochrony Środowiska
absolwentka Politechniki Wrocławskiej wydziału Inżynierii Środowiska, zaś od 2008 r. magister prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka publikacji z zakresu prawa ochrony środowiska. Certyfikowany audytor wiodący systemu ISO 14001. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zakresie ochrony środowiska. Specjalizuje się w prawnych aspektach działalności środowiskowej oraz zarządzania chemikaliami w przedsiębiorstwie. Od 7 lat w EcoMS Consulting odpowiedzialna za analizę i interpretację wymagań prawnych odnoszących się do działalności przedsiębiorstw oraz wsparcie konsultacyjne ich działalności. Serce merytoryczne i funkcjonalne programu ESQULA Identyfikacja Wymagań Prawa. Prywatnie, mama 4 letniego Patryka i niespełniony żeglarz.


Krzysztof Gil
Specjalista ds. prawnych
absolwent Wydziału Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Audytor wymagań prawnych z zakresu ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Posiada wieloletnie doświadczenie w audytowaniu zgodności z wymaganiami prawnymi w przedsiębiorstwach reprezentujących różnorodne branże. Również udziela naszym klientom wskazówek, jak interpretować i wdrażać wymagania prawne. Jest także liderem projektów due diligence dla branży energetycznej ze względu na doskonałą znajomość jej specyfiki.


Anna Haczkiewicz
Trenerka, Specjalista ds. Umiejętności interpersonalnych
Absolwentka Wydziału Finansów i Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Dyplomowany Trener Biznesu, wykładowca wyższych uczelni w zakresie komunikacji, mediacji, zarządzania, technik efektywnego uczenia dorosłych.
Posiada piętnastoletnie doświadczenie sceniczne oraz jest współautorką publikacji literacko- poetyckich oraz naukowych. W EcoMS Consulting odpowiada za prowadzenie szkoleń z zakresu rozwijania indywidualnych cech człowieka, takich jak komunikacja interpersonalna, czy negocjacje.
Ania zaangażowana jest w rozwój i wdrażanie programu coachingu dla audytorów wewnętrznych i liderów. Prowadzi szkolenia behawioralne oraz szkolenia dla specjalistów BHP jako trenerów. W ostatnim czasie Ania uzyskała certyfikat Chief Wellbeing Officer oraz Silva Life System i Silva Intuition System. W swojej pracy skupia się na budowaniu pozytywnych relacji w oparciu o zrozumienie i szacunek do drugiego człowieka.
Interesuje się psychologią, totalną biologią i szeroko pojętym rozwojem osobistym.


Grzegorz Brylonek
Specjalista ds. prawnych
trener, konsultant, audytor oceny zgodności z wymaganiami prawnymi. Od 13 lat w EcoMS Consulting. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy w przemyśle, konsultingu i doradztwie. W EcoMS Consulting zrealizował ponad 2000 audytów prawnych oraz ponad 700 szkoleń z zakresu obszarów wymagań prawnych.
Specjalista w zakresie prac przy urządzeniach energetycznych. Odpowiedzialny za projekty związane z opracowaniem instrukcji eksploatacji oraz instrukcji organizacji bezpiecznej pracy przy urządzeniach energetycznych. Dodatkowo zaangażowany w projekty związane z bezpieczeństwem pożarowym a w szczególności zagadnienia ATEX.
Audytor wiodący systemów zarządzania bhp wg PN-N-18001/OHSAS 18001 oraz certyfikowany audytor wewnętrzny systemów ISO 9001 i ISO 14001.
Ponadto jest doświadczonym i cenionym trenerem szkoleń behawioralnych, certyfikowanym trenerem Schenk Institute „Profesjonalny trener biznesu”, realizatorem wielu szkoleń w zakresie obowiązujących wymagań prawnych oraz uczestnikiem warsztatów prawidłowej emisji, estetyki i higieny głosu Centrum Edukacji Medialnej Polskiego Radia S.A. w Warszawie.
Termin szkolenia
26 lipca 2023 – 28 lipca 2023
Czas szkolenia
9:30-15:30
Miejsce szkolenia
Wrocław
Koszt szkolenia
Zobacz to szkolenie w innych terminach
Mogą Cię również zainteresować


Masz pytania dotyczące szkolenia?


Zaufali nam



























































