Przejdź do treści

W jaki sposób doskonalić umiejętności osobiste?

Umiejętności osobiste stanowią podstawowy element budujący charakter i usposobienie każdego człowieka. Są one również pewnego rodzaju zbiorem uniwersalnych kompetencji, które z powodzeniem można wykorzystać zarówno w życiu prywatnym, jak i na gruncie zawodowym. Kompetencje osobiste odgrywają dużą rolę w większości zawodów, dlatego też nie można ich lekceważyć czy deprecjonować.

Co do zasady, pojęcie umiejętności osobistych można zdefiniować jako wszystkie te zdolności, kompetencje oraz zasoby wiedzy, które pomagają nam w skutecznym zarządzaniu samym sobą. Poznanie swojego potencjału, a także odkrywanie nowych talentów i predyspozycji, stanowią również podstawę osiągania zamierzonych celów. Ważne jest jednak również to, aby doskonalić swoje umiejętności oraz nieustannie nad nimi pracować. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku praktyka. Warto bowiem na każdym kroku ćwiczyć swoje umiejętności i relacje z innymi. Obecnie dostępnych jest szereg szkoleń mających na celu kształcenie oraz efektywny rozwój umiejętności miękkich. Pod okiem doświadczonego trenera można skutecznie wzmocnić samoakceptację oraz pewność siebie. Dzięki szkoleniom można również zyskać umiejętność radzenia sobie z napięciem i stresem, a także nauczyć się umiejętności efektywnego zarządzania sobą w czasie. Informacje o nich znajdziecie chociażby na zakładce HR management i rozwój osobisty.

Przed rozpoczęciem szkolenia z zakresu doskonalenia umiejętności osobistych warto jest się zastanowić, które kompetencje faktycznie wymagają poprawy. W tym celu można przeprowadzić szybką analizę poziomu kluczowych zdolności, zadając sobie proste pytania: Jakie są moje mocne strony? Co sprawia mi największą trudność? Warto jest się także przyjrzeć swoim własnym predyspozycjom do wykonywanego zawodu. Uzyskawszy odpowiedzi na zadane pytania można rozpocząć w pełni dopasowane do oczekiwań i preferencji szkolenie.

Najpopularniejsze

Baza Esqula

Zostań klientem Esqula i korzystaj z benefitów

Dowiedz się więcej

Szkolenia EcoMS

Szeroka baza szkoleń otwartych i dedykowanych dla firm

Zobacz ofertę szkoleń