Przejdź do treści

Istota warsztatów behawioralnych

Warsztaty behawioralne to nie tylko skuteczny sposób na poprawę efektywności pracowników w firmie. Warsztaty te kładą nacisk przede wszystkim na obserwację zachowania ludzkiego, przez co dają szansę lepszego oraz dużo skuteczniejszego wykorzystania możliwości i predyspozycji pracowników.

Warsztaty behawioralne poprzez aktywne zaangażowanie uczestników mają na celu przekazanie im określonej wiedzy i umiejętności oraz podniesienie poziomu kultury bezpieczeństwa. Ich zadaniem jest ponadto mobilizowanie osób kierujących pracą innych ludzi w organizacji do uczestnictwa w realizowaniu celów firmy w zakresie poprawy poziomu bezpieczeństwa. Warsztaty behawioralne niosą ze sobą wiele korzyści, ponieważ motywują one pracowników oraz rozwijają ich kompetencje, przez co pozwalają im wykonywać swoją pracę dużo lepiej. Umożliwiają one również znaczne zmniejszenie lub całkowite wyeliminowanie ryzyka pojawienia się wypadków w miejscu pracy.

Warsztaty behawioralne są indywidualnie dostosowywane do potrzeb określonej organizacji. Zazwyczaj są one również przeznaczone dla konkretnej grupy pracowników pełniących rolę liderów, w tym dyrekcji, kadry kierowniczej, a także specjalistów i pełnomocników systemu zarządzania BHP oraz osób, które wykazują zaangażowanie w promocję bezpieczeństwa organizacji.

Najpopularniejsze

Baza Esqula

Zostań klientem Esqula i korzystaj z benefitów

Dowiedz się więcej

Szkolenia EcoMS

Szeroka baza szkoleń otwartych i dedykowanych dla firm

Zobacz ofertę szkoleń