Przejdź do treści

Szkolenie Okresowe dla Pracowników Służby BHP

Opis

To nie będzie kolejny jednostronny wykład – na tym szkoleniu uczestniczysz i działasz, a nie tylko słuchasz.

Analiza potrzeb przeprowadzona wśród naszych klientów z największych wiodących zakładów produkcyjnych w Polsce dowodzi, że szkolenia dla służb BHP muszą mieć wysoki poziom. Wiedza musi być przekazana w atrakcyjnej, profesjonalnej i przystępnej dla wszystkich formie. Jednocześnie pracownicy służby BHP nie są zadowoleni z jakości szkoleń okresowych, w których biorą udział. Odpowiedzią na to jest nasz trzydniowy warsztat, który poprzedzony jest samokształceniem kierowanym. Podczas warsztatu uczestnicy uzyskają aktualizację wiedzy prawnej, porozmawiają z ekspertami, wymienią się własnymi doświadczeniami oraz sprawdzą swoje umiejętności podczas różnorodnych gier. Głównym celem szkolenia dla służb BHP jest podniesienie poziomu praktycznej wiedzy uczestników oraz przekazanie najlepszych praktyk z dużych zakładów produkcyjnych – a to wszystko w atrakcyjnej formule warsztatu, seminarium i ćwiczeń praktycznych.

Gwarantujemy:

  • Spotkanie praktyków BHP w całości poświęcone budowaniu zaangażowania i lojalności pracowników oraz platformę wymiany wiedzy i doświadczeń,
  • Wysoką jakość wiedzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu dydaktycznemu kadry szkoleniowej,
  • Przeznaczenie znacznej ilości czasu na rozwiązywanie problemów praktycznych i wymianę doświadczeń w gronie specjalistów,
  • Program kursu w pełni zgodny z prawnymi wymogami dotyczącymi szkolenia kadr w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Program

    • Źródła wymagań prawnych i ich stosowanie,
    • Rola służby w kształtowaniu bezpiecznych warunków pracy,
    • Ciągłe doskonalenie w służbie bhp i wykorzystanie osiągnięć nauki i techniki,
    • Wybrane zagadnienia w zakresie bezpieczeństwa maszyn,
    • Metodyka pracy i funkcjonowanie służby BHP,
    • Dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa,
    • Szkolenia BHP w praktyce – ranga i praktyczne aspekty szkoleń,
    • Wymagania prawne – nowości i tematy zaproponowane przez uczestników szkolenia,
    • Wymagania prawne dotyczące bhp przy urządzeniach energetycznych/UDT/prawo budowlane,
    • Odpowiedzialność prawna służby BHP,
    • Współpraca z organami Państwowej Inspekcji Pracy,
    • Wypadki związane z pracą w praktyce biegłego sądowego,
    • Podejście praktyczne do zebrania informacji o zdarzeniu i analiza przyczyn źródłowych wypadków,
    • Działania profilaktyczne oraz różnice między działaniami korekcyjnymi a prewencyjnymi,
    • Behavioural Based Safety – podejście behawioralne w praktyce służby BHP,
    • Wyzwania współczesnej służby BHP.

Trenerzy

Trener Radosław Gonet

Radosław Gonet

Dyrektor ds. rozwoju

Ekspert z zakresu bezpieczeństwa maszyn. Doktor nauk technicznych w dziedzinie bezpieczeństwa pracy.
Absolwent Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykładowca wyższych uczelni oraz biegły sądowy z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy. Prelegent międzynarodowych konferencji naukowo-technicznych oraz trener i konsultant z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe jako: starszy inspektor pracy – główny specjalista Państwowej Inspekcji Pracy. Reprezentant Państwowej Inspekcji Pracy w pracach Krajowego Forum Konsultacyjnego w ramach funkcjonowania Centrum Bezpieczeństwa Technicznego. Współautor i autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i prac naukowo-badawczych z zakresu bezpieczeństwa pracy. Członek stowarzyszeń naukowo technicznych związanych z bezpieczeństwem i higiena pracy w różnych branżach. Odznaczony Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. W latach 2010-2017 - przedstawiciel Rzeczpospolitej Polskiej, jako ekspert w pracach Grupy Współpracy Administracyjnej (ADCO) przy Komisji Europejskiej w Brukseli, powołanej w celu zwiększenia efektywności europejskiego nadzoru rynku i kontroli w zakresie bezpieczeństwa pracy w aspekcie eksploatacji urządzeń technicznych objętych zakresem przedmiotowym Dyrektyw UE. W latach 2009-2010 – brał udział w projekcie Unii Europejskiej na Ukrainie jako starszy ekspert międzynarodowy ds. konsultacji z rządem Ukrainy, w zakresie opracowania procedur prawnych na bazie prawodawstwa Unii Europejskiej oraz polskich doświadczeń w zakresie implementacji prawa wspólnotowego. Koordynator racjonalizatorskich projektów technicznych w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego i konsultant międzynarodowy w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn - projekty dotyczące bezpieczeństwa przemysłowego na terenie Unii Europejskiej oraz w krajach trzecich (w tym m.in. Rosja, Brazylia, Chiny).

Dowiedz się więcej
Trener Karolina Chałupa

Karolina Chałupa

Specjalistka ds. prawnych

Absolwentka Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na Politechnice Wrocławskiej.
Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie operacyjne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej w przemyśle. W EcoMS Consulting odpowiada za interpretację przepisów prawa, szkolenia oraz realizację audytów wymagań prawnych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Dowiedz się więcej
Trener Grzegorz Brylonek

Grzegorz Brylonek

Dyrektor ds. Zarządzania Operacyjnego

W EcoMS od ponad 16 lat. Odpowiedzialny za strategiczne i operacyjne kierowanie zespołem, którego kluczowe obszary działalności obejmują: Zrównoważony rozwój i ESG (Environmental, Social, Governance) – nadzór nad wdrażaniem projektów wspierających zrównoważony rozwój, a także zarządzanie ich realizacją w ramach firmy.

Odpowiedzialny również za organizację szkoleń i projektów szkoleniowych – planowanie, koordynacja oraz nadzór nad programami szkoleniowymi, mającymi na celu rozwój kompetencji pracowników, w tym projektem Szkoła Managera EHS, który przygotowuje przyszłych liderów w zakresie zarządzania środowiskiem, ESG, zdrowiem i bezpieczeństwem; Doradztwo energetyczne – zarządzanie zespołem doradczym, który wspiera firmy w opracowywaniu wymaganych dokumentacji: instrukcji eksploatacji, instrukcji współpracy ruchowe czy instrukcji organizacji bezpiecznej pracy; organizację biura – zapewnienie sprawnej pracy biura poprzez zarządzanie administracją i tworzenie środowiska pracy sprzyjającego efektywności oraz kulturze organizacyjnej; wewnętrzne projekty rozwojowe – prowadzenie projektów wewnętrznych ukierunkowanych na rozwój zespołu oraz wspieranie wzrostu i efektywności organizacji poprzez budowanie zaangażowania, wspieranie innowacyjności i doskonalenie procesów. Pasjonat biegów długodystansowych i żeglarstwa.

Dowiedz się więcej

Mogą Cię również zainteresować

Zobacz wszystkie
Bezpieczeństwo Pracy

Odpowiedzialność prawna osób kierujących pracownikami

Bezpieczeństwo Pracy

Postępowanie powypadkowe – skuteczna analiza przyczyn incydentów (zdarzeń wypadkowych)

Bezpieczeństwo Pracy

Praktyczne podejście do procesu oceny ryzyka zawodowego w aspekcie wymagań prawnych oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy

Bezpieczeństwo Pracy

System LOTO – podstawowe elementy i wdrożenie

Bezpieczeństwo Pracy

Odpowiedzialność społecznych inspektorów pracy SIP – praktyczne zastosowanie wymagań prawnych

Bezpieczeństwo Pracy

Wymagania prawne dot. prac przy urządzeniach energetycznych

Bezpieczeństwo Pracy

Podstawy Human and Organisational Performance (HOP)

Bezpieczeństwo Pracy

Postępowanie powypadkowe – skuteczna analiza przyczyn incydentów (zdarzeń wypadkowych)

Bezpieczeństwo Pracy

Podsumowanie ostatnich zmian przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy

Bezpieczeństwo Pracy

Szkolenie Okresowe dla Pracowników Służby BHP

Zaufali nam