Przejdź do treści

Szkolenie Okresowe dla Pracowników Służby BHP

Opis

To nie będzie kolejny jednostronny wykład – na tym szkoleniu uczestniczysz i działasz, a nie tylko słuchasz.

Analiza potrzeb przeprowadzona wśród naszych klientów z największych wiodących zakładów produkcyjnych w Polsce dowodzi, że szkolenia dla służb BHP muszą mieć wysoki poziom. Wiedza musi być przekazana w atrakcyjnej, profesjonalnej i przystępnej dla wszystkich formie. Jednocześnie pracownicy służby BHP nie są zadowoleni z jakości szkoleń okresowych, w których biorą udział. Odpowiedzią na to jest nasz trzydniowy warsztat, który poprzedzony jest samokształceniem kierowanym. Podczas warsztatu uczestnicy uzyskają aktualizację wiedzy prawnej, porozmawiają z ekspertami, wymienią się własnymi doświadczeniami oraz sprawdzą swoje umiejętności podczas różnorodnych gier. Głównym celem szkolenia dla służb BHP jest podniesienie poziomu praktycznej wiedzy uczestników oraz przekazanie najlepszych praktyk z dużych zakładów produkcyjnych – a to wszystko w atrakcyjnej formule warsztatu, seminarium i ćwiczeń praktycznych.

Gwarantujemy:

  • Spotkanie praktyków BHP w całości poświęcone budowaniu zaangażowania i lojalności pracowników oraz platformę wymiany wiedzy i doświadczeń,
  • Wysoką jakość wiedzy dzięki wieloletniemu doświadczeniu dydaktycznemu kadry szkoleniowej,
  • Przeznaczenie znacznej ilości czasu na rozwiązywanie problemów praktycznych i wymianę doświadczeń w gronie specjalistów,
  • Program kursu w pełni zgodny z prawnymi wymogami dotyczącymi szkolenia kadr w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Program

    • Źródła wymagań prawnych i ich stosowanie,
    • Rola służby w kształtowaniu bezpiecznych warunków pracy,
    • Ciągłe doskonalenie w służbie bhp i wykorzystanie osiągnięć nauki i techniki,
    • Wybrane zagadnienia w zakresie bezpieczeństwa maszyn,
    • Metodyka pracy i funkcjonowanie służby BHP,
    • Dobre praktyki w zakresie bezpieczeństwa,
    • Szkolenia BHP w praktyce – ranga i praktyczne aspekty szkoleń,
    • Wymagania prawne – nowości i tematy zaproponowane przez uczestników szkolenia,
    • Wymagania prawne dotyczące bhp przy urządzeniach energetycznych/UDT/prawo budowlane,
    • Odpowiedzialność prawna służby BHP,
    • Współpraca z organami Państwowej Inspekcji Pracy,
    • Wypadki związane z pracą w praktyce biegłego sądowego,
    • Podejście praktyczne do zebrania informacji o zdarzeniu i analiza przyczyn źródłowych wypadków,
    • Działania profilaktyczne oraz różnice między działaniami korekcyjnymi a prewencyjnymi,
    • Behavioural Based Safety – podejście behawioralne w praktyce służby BHP,
    • Wyzwania współczesnej służby BHP.

Trenerzy

Trener Radosław Gonet

Radosław Gonet

Dyrektor ds. rozwoju

Ekspert z zakresu bezpieczeństwa maszyn. Doktor nauk technicznych w dziedzinie bezpieczeństwa pracy.
Absolwent Wydziału Elektrycznego oraz Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej, Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Wydziału Wiertnictwa Nafty i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Wykładowca wyższych uczelni oraz biegły sądowy z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy. Prelegent międzynarodowych konferencji naukowo-technicznych oraz trener i konsultant z zakresu technicznego bezpieczeństwa pracy. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe jako: starszy inspektor pracy – główny specjalista Państwowej Inspekcji Pracy. Reprezentant Państwowej Inspekcji Pracy w pracach Krajowego Forum Konsultacyjnego w ramach funkcjonowania Centrum Bezpieczeństwa Technicznego. Współautor i autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i prac naukowo-badawczych z zakresu bezpieczeństwa pracy. Członek stowarzyszeń naukowo technicznych związanych z bezpieczeństwem i higiena pracy w różnych branżach. Odznaczony Złotą Honorową Odznaką Polskiego Związku Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. W latach 2010-2017 - przedstawiciel Rzeczpospolitej Polskiej, jako ekspert w pracach Grupy Współpracy Administracyjnej (ADCO) przy Komisji Europejskiej w Brukseli, powołanej w celu zwiększenia efektywności europejskiego nadzoru rynku i kontroli w zakresie bezpieczeństwa pracy w aspekcie eksploatacji urządzeń technicznych objętych zakresem przedmiotowym Dyrektyw UE. W latach 2009-2010 – brał udział w projekcie Unii Europejskiej na Ukrainie jako starszy ekspert międzynarodowy ds. konsultacji z rządem Ukrainy, w zakresie opracowania procedur prawnych na bazie prawodawstwa Unii Europejskiej oraz polskich doświadczeń w zakresie implementacji prawa wspólnotowego. Koordynator racjonalizatorskich projektów technicznych w zakresie bezpieczeństwa przemysłowego i konsultant międzynarodowy w dziedzinie bezpieczeństwa maszyn - projekty dotyczące bezpieczeństwa przemysłowego na terenie Unii Europejskiej oraz w krajach trzecich (w tym m.in. Rosja, Brazylia, Chiny).

Dowiedz się więcej
Trener Karolina Chałupa

Karolina Chałupa

Specjalistka ds. prawnych

Absolwentka Ochrony Środowiska na Uniwersytecie Wrocławskim oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy na Politechnice Wrocławskiej.
Posiada wieloletnie, praktyczne doświadczenie operacyjne w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej w przemyśle. W EcoMS Consulting odpowiada za interpretację przepisów prawa, szkolenia oraz realizację audytów wymagań prawnych z zakresu bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej.

Dowiedz się więcej
Trener Grzegorz Brylonek

Grzegorz Brylonek

Dyrektor ds. Zarządzania Operacyjnego

W EcoMS od ponad 16 lat. Odpowiedzialny za strategiczne i operacyjne kierowanie zespołem, którego kluczowe obszary działalności obejmują: Zrównoważony rozwój i ESG (Environmental, Social, Governance) – nadzór nad wdrażaniem projektów wspierających zrównoważony rozwój, a także zarządzanie ich realizacją w ramach firmy.

Odpowiedzialny również za organizację szkoleń i projektów szkoleniowych – planowanie, koordynacja oraz nadzór nad programami szkoleniowymi, mającymi na celu rozwój kompetencji pracowników, w tym projektem Szkoła Managera EHS, który przygotowuje przyszłych liderów w zakresie zarządzania środowiskiem, ESG, zdrowiem i bezpieczeństwem; Doradztwo energetyczne – zarządzanie zespołem doradczym, który wspiera firmy w opracowywaniu wymaganych dokumentacji: instrukcji eksploatacji, instrukcji współpracy ruchowe czy instrukcji organizacji bezpiecznej pracy; organizację biura – zapewnienie sprawnej pracy biura poprzez zarządzanie administracją i tworzenie środowiska pracy sprzyjającego efektywności oraz kulturze organizacyjnej; wewnętrzne projekty rozwojowe – prowadzenie projektów wewnętrznych ukierunkowanych na rozwój zespołu oraz wspieranie wzrostu i efektywności organizacji poprzez budowanie zaangażowania, wspieranie innowacyjności i doskonalenie procesów. Pasjonat biegów długodystansowych i żeglarstwa.

Dowiedz się więcej

Mogą Cię również zainteresować

Zobacz wszystkie
Bezpieczeństwo Pracy

Odpowiedzialność prawna osób kierujących pracownikami

Bezpieczeństwo Pracy

Postępowanie powypadkowe – skuteczna analiza przyczyn incydentów (zdarzeń wypadkowych)

Bezpieczeństwo Pracy

Praktyczne podejście do procesu oceny ryzyka zawodowego w aspekcie wymagań prawnych oraz systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy

Bezpieczeństwo Pracy

System LOTO – podstawowe elementy i wdrożenie

Bezpieczeństwo Pracy

Odpowiedzialność społecznych inspektorów pracy SIP – praktyczne zastosowanie wymagań prawnych

Bezpieczeństwo Pracy

Szkolenie Okresowe dla Pracowników Służby BHP

Bezpieczeństwo Pracy

Wymagania prawne dot. prac przy urządzeniach energetycznych

Bezpieczeństwo Pracy

Podstawy Human and Organisational Performance (HOP)

Bezpieczeństwo Pracy

Postępowanie powypadkowe – skuteczna analiza przyczyn incydentów (zdarzeń wypadkowych)

Bezpieczeństwo Pracy

Podsumowanie ostatnich zmian przepisów prawa z zakresu ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy

Zaufali nam